Hakkında

Ben Psikolojik Danışman Mustafa Burak Arabacı.

Yetişkin ve ergen yaş gruplarıyla, psikolojik danışmanlık (bireysel) ve aile danışmanlığı (ilişki, çift ve ebeveyn) yöntemleriyle, yüz yüze ve online olarak çalışıyorum. Yüz yüze görüşmelerimi İzmir Karşıyaka Çarşı içindeki ofisimde yapmaktayım.

Psikolojik danışmanlık uygulamalarımda psikodinamik psikoterapi ve Masterson Yaklaşımı kuramsal yaklaşımlarını referans alıyorum.

Çocuklarla, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi yöntemiyle çalışıyorum.

Verdiğim danışmanlık hizmetlerini İngilizce dilinde de veriyorum.

Ege Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden 2016 yılında mezun oldum. Stajımı Gaziemir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nin psikolojik danışmanlık biriminde 6 ay psikolojik danışmanlık hizmeti vererek tamamladım. Akabinde askerlik görevimi Nusaybin/Mardin’de psikolojik danışmanlık hizmeti vererek ifa ettim.

Aile Danışmanlığı (450 Saat), Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ve Masterson Yaklaşımlı Psikanalitik Psikoterapi eğitim ve süpervizyonlarımı tamamladım.

Eğitim ve süpervizyon çalışmalarımdan elde ettiğim kazanımları bir ileri düzeye taşımak için; International Masterson Institute (New York)’ tarafından düzenlenen ve toplamda 3 yıl süren (2021-2024) ‘Kendilik Bozukluklarının Psikanalitik Psikoterapisi’ programı kapsamında süpervizyon çalışmalarımı İngilizce olarak devam ettirdim ve tamamladım.

Psikodinamik Psikoterapi Topluluğu ve Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği’ne üyeyim.

Çalışmalarımda Kullandığım Yöntemler

  • Psikolojik Danışmanlık
  • Aile Danışmanlığı
  • Çocuk Merkezli Oyun Terapisi
  • Masterson Yaklaşımı
  • Online Psikolojik Danışmanlık